Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)
Herb RP

Motto szkoły:

"Wspólnie z dziećmi i rodzicami chcemy zbudować Szkołę życzliwego środowiska,

w której jesteśmy otwarci na wzajemne potrzeby.

Wypracowaliśmy strategie wyboru i jego konsekwencji uwzględniając poczucie bezpieczeństwa nas wszystkich.

W naszej pracy kierujemy się wartościami takimi jak: wspólne dobro, wzajemny szacunek, akceptację drugiego człowieka"


Archiwum aktualności

Ustawienia

Kategoria: Wszystkie
Aktualności: ostatnie 10

Biel i czerwień na ŚLUBOWANIU pierwszoklasistów
(Zam: 22.10.2019 r., godz. 22.42)

Uroczystość Ślubowania pierwszaków miała w tym roku wyjątkowy charakter. W związku z minioną 100 rocznicą odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI oraz przypadającą we wrześniu br. 80. rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej, uczniowie zaprezentowali program pt. Polska - MOJA OJCZYZNA.

WOLONTARIAT SZKOLNY
Zbiórka dla bezdomnych zwierząt. Bez was nie damy rady!

(Zam: 22.10.2019 r., godz. 16.38)

Od 23 października w naszej szkole trwa zbiórka artykułów, które bezdomnym zwierzętom pozwolą przetrwać zimę. Co zbieramy? Karmę dla psów i kotów, środki higieniczne, legowiska, zabawki, ręczniki i podkłady dla szczeniąt, miski, smycze i obroże. Artykuły prosimy zostawić w kartonie, który stoi przy sali nr 1 Rzeczy zostaną przekazane Stowarzyszeniu na Rzecz Ochrony Zwierząt - Nasielsk i Fundacji Animals. Bezdomnych podopiecznych fundacji łączy tęsknota za własnym domem, a także potrzeba jedzenia i picia. Zapasy są na wyczerpaniu.

Świat 3D – Centralny Dom Technologii
(Zam: 06.10.2019 r., godz. 23.26)

04.10.2019 r. klasa 3 uczestniczyła w warsztatach w Centralnym Domu Technologii. Zajęcia w CDT realizowane są w duchu STEAM. To innowacyjny model nauczania rozwijający kompetencje przyszłości takie jak umiejętności krytycznego i projektowego myślenia, dociekania i analizowania, współpracy i kreatywności. Budowanie tych kompetencji w ramach modelu STEAM odbywa się przez zdobywanie praktycznych umiejętności z zakresu nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki.

WYCIECZKA DO MUZEUM ŁOWIECTWA I JEŹDZIECTWA W WARSZAWIE
(Zam: 06.10.2019 r., godz. 22.14)

W dniu 3.10.2019r. uczniowie zerówki wyruszyli do Łazienek Królewskich na swoją pierwszą szkolną wycieczkę. Podczas wycieczki zwiedzili Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, a dodatkowy korzystając z pięknej jesiennej pogody udali się na spacer po Łazienkach Królewskich.

Dzień Chłopaka
(Zam: 05.10.2019 r., godz. 20.56)

30 września wszyscy chłopcy w naszej szkole mieli swoje święto – Dzień Chłopaka. Tego dnia nie zabrakło dla nich miłych chwil – przede wszystkim za sprawą dziewcząt, które nie zapomniały w tym dniu o swoich kolegach z klasy. Na każdego młodego mężczyznę czekały więc słodkie niespodzianki. Były one przygotowane zarówno przez koleżanki z klasy, jak i dziewczyny ze Szkolnego Samorządu

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
(Zam: 28.09.2019 r., godz. 00.32)

Po raz kolejny w naszej szkole, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca naszych uczniów.

NARODOWE CZYTANIE
(Zam: 27.09.2019 r., godz. 00.54)

Również w bieżącym roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły dołączyli do akcji Narodowe Czytanie. W tym roku przedsięwzięcie to odbyło się pod hasłem „Nowele polskie”.

„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”
(Zam: 25.09.2019 r., godz. 23.03)

Dnia 20 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Białobrzegach wyruszyli w teren, aby wziąć udział w akcji Sprzątanie Świata - w tym roku pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”. Młodsi uczniowie porządkowali teren wokół szkoły, a starsi zatroszczyli się o czystość pobliskiego lasu.

Praca plastyczna Gabrysi w Meksyku!
(Zam: 27.08.2019 r., godz. 21.07)

Co roku tysiące dzieci z całego świata bierze udział w Konkursie Rysunkowym „To jest mój Meksyk”. W tym roku Ambasada Meksyku w Polsce zaprosiła do udziału w konkursie uczniów naszej szkoły w wieku od 6 do 14 lat. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Meksyku, za pośrednictwem Instytutu ds. Meksykanów przebywających za granicą (IME) prowadziło nabór do XXIII Edycji Konkursu Rysunku Dziecięcego „To jest mój Meksyk” z tematem przewodnim „Idole i Figury Meksyku”.


Statystyka strony

Strona oglądana: 9424 razy.

Copyright

© 2009 Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Białobrzegach
Zawartość merytoryczna: Agnieszka Zbrzeżna, e-mail: sp.bialobrzegi@op.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 grudnia 2009 r.