Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)
Herb RP

Motto szkoły:

"Wspólnie z dziećmi i rodzicami chcemy zbudować Szkołę życzliwego środowiska,

w której jesteśmy otwarci na wzajemne potrzeby.

Wypracowaliśmy strategie wyboru i jego konsekwencji uwzględniając poczucie bezpieczeństwa nas wszystkich.

W naszej pracy kierujemy się wartościami takimi jak: wspólne dobro, wzajemny szacunek, akceptację drugiego człowieka"


Archiwum aktualności

Ustawienia

Kategoria: Wszystkie
Aktualności: ostatnie 10

MIKOŁAJKI
(Zam: 09.12.2017 r., godz. 00.43)

Mikołajki to dzień z pewnością wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Przybliża atmosferę świąteczną i napełnia wszystkich radosnym oczekiwaniem. Ponieważ w tym dniu wraz ze świętym Mikołajem świętują wszystkie dzieci, w naszej szkole jest on również okazją do przypomnienia dzieciom ich praw.

ANDRZEJKI
(Zam: 01.12.2017 r., godz. 23.47)

W środę 29 listopada lekcje z pewnością dłużyły się naszym uczniom, którzy od rana oczekiwali na atrakcję dnia. Była nią dyskoteka andrzejkowa, którą wspólnie przygotowały klasy 4-7. Nasi uczniowie zaraz po zakończeniu zajęć rzucili się w wir przygotowań, aby sala wyglądała kolorowo i żeby nie zabrakło akcentów kojarzących się z andrzejkowymi wróżbami.

Owoce i warzywa dla ucznia w naszej szkole
(Zam: 01.12.2017 r., godz. 00.24)

O tym, że warzywa i owoce są niezastąpionym źródłem witamin wie każdy z nas. Nasi uczniowie mają możliwość wzbogacenia swojej diety o zdrowe przekąski owocowe i warzywne na terenie szkoły. Dziś mogli też dowiedzieć się, jak zdrowo urozmaicić witaminową dietę za pomocą soków. Nasi dostawcy warzyw i owoców zorganizowali prelekcję, podczas której uczniowie mogli dowiedzieć się, jak odróżnić zdrowe i wartościowe soki od tych, które ze zdrową dietą nic wspólnego nie mają.

Sukces uczennicy klasy VII w Międzynarodowym Konkursie matematyczno– fotograficznym „Matematyka w obiektywie”
(Zam: 29.11.2017 r., godz. 20.49)

Konkurs fotograficzny MATEMATYKA W OBIEKTYWIE jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2010. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dzień Pluszowego Misia
(Zam: 29.11.2017 r., godz. 20.00)

24 listopada w naszej szkole miał swoje święto, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - PLUSZOWY MIŚ.

Konkurs matematyczny Feynmanki i uczniowie naszej szkoły
(Zam: 28.11.2017 r., godz. 21.00)

Konkurs jest inspirowany Richardem Feynmanem: noblistą, pasjonatem łamania kodów i niezwykłym wykładowcą. Zachęcał on uczniów do rzeczywistej nauki poprzez zrozumienie, zaszczepiał w swoich studentach pasję do odkrywania mechanizmów codziennych zjawisk i urządzeń, walczył o utrzymanie w uczniach dziecięcej kreatywności i chęci zadawania pytań.

Nocne zdobywanie Twierdzy Modlin
(Zam: 27.11.2017 r., godz. 08.15)

W ramach wyjazdu integracyjnego klasy 4a wraz z Rodzicami, wychowawczyniami Anną Leją i Iloną Michaluk-Szczęsny, pod czujnym okiem przewodników pani Eli i pana Adama, postanowiliśmy pod osłoną nocy zdobyć Twierdzę Modlin.

Spotkanie z robotem w oddziale przedszkolnym
(Zam: 21.11.2017 r., godz. 20.59)

20 listopada gościem w oddziale przedszkolnym był tata Filipa p. Marcin Jęrnaś. Przyniósł ze sobą magiczna rzecz - ramię robota. Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, że może ono spełniać wiele funkcji: przenosić, przytrzymywać albo podawać przedmioty.

ZDROWE SAŁATKI ŚWIATA - KIERMASZ
(Zam: 19.11.2017 r., godz. 20.04)

Doskonale wiemy, że nawyki żywieniowe wykształcane są od najmłodszych lat. Już od samego początku musimy dbać o to co jedzą nasze dzieci, a dokładniej o to jakich wyborów żywieniowych dokonują.

„Poezja, która w duszy gra”
(Zam: 19.11.2017 r., godz. 19.57)

13 listopada odbył się już XXIV Konkurs Recytatorski, w którym recytatorom przysłuchiwało się jury w składzie: p. Małgorzata Kożuchowska - aktorka filmowa i teatralna, p. Urszula Bogobowicz - kawaler Orderu Uśmiechu, p. Henryka Galas - Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty i ks. Marek Kruszewski - proboszcz naszej parafii.


Statystyka strony

Strona oglądana: 6376 razy.

Copyright

© 2009 Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Białobrzegach
Zawartość merytoryczna: Agnieszka Zbrzeżna, e-mail: sp.bialobrzegi@op.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 grudnia 2009 r.